



| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Length | 3.1 mm |
| Width | 1.8 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 96 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | 4.5 A |
| Max Power Dissipation | 1.1 W |
| Power Dissipation | 1.7 W |
| Max Collector Current | 4.5 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 20 V |
| Transition Frequency | 96 MHz |
| Continuous Collector Current | 4.5 A |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 96 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 20 V |
| Max Breakdown Voltage | 20 V |
| Gain Bandwidth Product | 96 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 170 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7.5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61997
Ext.Price$0.61997
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61997 | $0.61997 |
| 10 | $0.60835 | $6.08350 |
| 25 | $0.60459 | $15.11475 |
| 50 | $0.60085 | $30.04250 |
| 100 | $0.59713 | $59.71300 |
